ZESTAWY GŁOŚNIKOWE

"Neutralność brzmienia przy dużej ekspresyjności gry, świetny a zarazem niewyostrzony atak na dźwięk i pełna paleta barw muzycznych."
Nasze projekty powstały z myślą ekspresyjnej, naturalnej i szczegółowej reprodukcji nagrań, ze szczególnym uwzględnieniem jazzu i big bandów oraz muzyki klasycznej. Preferujemy konstrukcje trójdrożne. Staramy się stosować głośniki o jak najlżejszych membranach w związku z czym jako wysokotonowe wybieramy głośniki wstęgowe. W sekcji średnio tonowej stosujemy małe głośniki z membraną papierową.

Głośnik wstęgowy

to konstrukcja typu "Sealed Ribbon Tweeter" z silnym magnesem osiągającym sprawność rzędu 98 dB przy płaskiej charakterystyce odtwarzania.
Pasmo przetwarzania tego głośnika w naszych konstrukcjach zaczyna się od częstotliwości 2,7 kHz i osiąga 30 kHz. Membrana ma powierzchnię 7cm² i wagę 0,018 grama.

Głośniki średnio tonowe

są przetwornikami pełnozakresowymi. Posiadają stożkowe membrany wyprodukowane z mieszanki długich i krótkich włókien kenaf (ketmia konopowiata) z domieszką rudy mineralnej. Budowa i bardzo niska waga membrany zapewnia doskonałą prędkość propagacji przy zachowaniu dużej sztywności i niskich zniekształceniach harmonicznych.
Stosujemy głośniki w rozmiarach 3 i 4 cale pracujące w naszym własnym wariancie układu d`Appolito w pasmie od 270 Hz do 2,7 kHz. Waga membran to odpowiednio 1,4 i 2,5 grama.

Naturalne materiały

W konstrukcji obudowy stosujemy naturalne materiały drewniane. Sztywność obudowy poprawiają rozpory ze sklejki. Boki kolumny są wykonywane w zależności od wersji z litego drewna lub MDF oklejonego listwami drewnianymi i obłogiem.
Oferujemy wiele wersji wykończenia powierzchni. Elementy wykończeniowe są wykonane ze szczotkowanego anodowanego aluminium i mosiądzu. Wszystkie komponenty są produkowane w technologii CNC i montowane ręcznie.

Nasze produkty

PACTO 200
KONSTRUKCJA TYPU KOMPAKT
GRAVIS 400
KONSTRUKCJA TRÓJDROŻNA TYPU BASS-REFLEX
APERTUS 600
KONSTRUKCJA TYPU OPEN BAFFLE

FEEL THE REAL SOUND